Przejdź do treści

Żyrardów otrzymał Certyfikat Samorządu przyjaznego Rodzinom

fot. UM Żyrardów

Żyrardów dołączył do grona miast przyjaznym rodzinom za swoje działania w kierunku polepszenia warunków i jakości życia naszych rodzin. Na co dzień Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie realizuje wiele działań i programów na rzecz żyrardowskich rodzin co zostało docenione przez Związek Dużych Rodzin Trzy Plus.

W ramach certyfikacji pracownicy Centrum Usług Społecznych jak również pedagodzy szkolni oraz przedstawiciele organizacji społecznych działających na rzecz rodzin przeszli szereg szkoleń, a pieczę nad tymi działaniami we współpracy ze Związkiem Dużych Rodzin Trzy Plus sprawowała Edyta Lubańska.

Aby otrzymać ów certyfikat Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie musiało spełnić następujące kryteria:

  • zaangażowanie stowarzyszeń rodzinnych
  • usługi i świadczenia dla rodzin
  • polityka przyjazna rodzinom
  • polityka mieszkaniowa dla rodzin
  • organizacja imprez rodzinnych
  • otoczenie przyjazne rodzinom

To kolejny sukces dla naszego miasta. Wszystko po to aby rodziny w naszym mieście mogły polepszyć jakość swojego życia. Zachęcamy Państwa do skorzystania z programów i usług społecznych jakie oferuje nasz Ośrodek w tym celu zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku https://www.facebook.com/CUSZyrardow gdzie mogą Państwo na bieżąco śledzić to co się dzieje w naszym CUS.

fot. Urząd Miasta Żyrardowa

Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie powstało w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach POWER.02.08.00-IP.03-00-001/20, Działanie 2.8 Rozwój Usług Społecznych świadczonych w środowisku lokalnym.