Przejdź do treści

Przed nami Żyrardowskie Dni Seniora

Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski oraz Rada Seniorów Miasta Żyrardowa serdecznie zapraszają wszystkie osoby 60+ zamieszkujące w Żyrardowie do udziału w Żyrardowskich Dniach Seniora. W dniach 29 września – 1 października na osoby starsze czeka wiele ciekawych wydarzeń promujących aktywność oraz wspierających osoby starsze w ich środowisku zamieszkania. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Samorządu Miasta Żyrardowa.

– Wspólnie z Radą Seniorów Miasta Żyrardowa przygotowaliśmy bardzo atrakcyjny program pierwszych w historii naszego miasta Żyrardowskich Dni Seniora – mówi Prezydent Miasta Lucjan Krzysztof Chrzanowski – Już w czwartek 29 września zapraszamy na senioriadę sportową od godz. 13.00 w hali sportowej Aqua Żyrardów. Piątek 30 września to dzień bardzo ciekawych warsztatów tematycznych. Szczegółowe informacje na ten temat posiada Centrum Usług Społecznych. Sobota 1 października to finał wydarzenia. W Resursie w Żyrardowie zorganizowano zostaną targi senioralne, a od godz. 13:00 odbędzie się konferencja senioralna, gdzie będziemy dyskutować o potrzebach i działaniach poprawiających życie naszych seniorów. Wszystkich serdecznie zapraszam do udziału.

Żyrardowskie Dni Seniora to inicjatywa podjęta we współpracy z Radą Seniorów Miasta Żyrardowa. W oparciu o tą współpracę przygotowany został wniosek o dofinansowanie złożony do Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze dla seniorów”. Wniosek pozytywnie przeszedł procedurę oceny i otrzymał dofinansowanie.

Bardzo się cieszymy z tej inicjatywy. Da ona okazję do promocji Rady Seniorów Miasta Żyrardowa, o której na pewno jeszcze nie wszyscy słyszeli – mówi Krystyna Lenarczyk, Przewodnicząca Rady Seniorów Miasta Żyrardowa – Program Żyrardowskich Dni Seniora zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Będzie okazją do poznania nowych forma aktywnego spędzania wolnego czasu przez osoby starsze, a także poważnej dyskusji o tym co można jeszcze zrobić, aby poprawić jakość życia żyrardowskich seniorów. W imieniu Rady Seniorów Miasta Żyrardowa serdecznie zapraszam do udziału w wydarzeniu.

Program Żyrardowskich Dni Seniora

DzieńWydarzenie
29 września, czwartek, 13:00 – 16:00Senioriada – piknik sportowy, Hala sportowa Aqua Żyrardów Preferowane stroje sportowe
30 września, piątekWarsztaty tematyczne – informacje i zapisy na warsztaty pod nr telefonu 519 441 704 lub w Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie, ul. Piaskowa 21/23
1 października, sobota11:00 – 16:00 – Żyrardowskie Targi Seniora – prezentacja produktów i usług dla osób starszych; 13:00 – 16:00 – konferencja senioralna – dyskusja o potrzebach i działaniach ukierunkowanych na wsparcie osób starszych

Zadanie pn. „Żyrardowskie Dni Seniora” współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie powstało w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach POWER.02.08.00-IP.03-00-001/20, Działanie 2.8 Rozwój Usług Społecznych świadczonych w środowisku lokalnym.