Przejdź do treści

Dołącz do zespołu wolontariuszy ds. animacji lokalnej w Centrum Usług Społecznych

Interesujesz się sprawami społecznymi? Myślisz o studiach lub już studiujesz socjologię, nauki polityczne, pedagogikę, resocjalizację, itp.? Lubisz działać społecznie lub chciałbyś spróbować tego typu działania? Chcesz „nakręcić” do działania mieszkańców Żyrardowa? Zapraszamy do zespołu wolontariuszy ds. animacji lokalnej, który tworzymy w Centrum Usług Społecznych. Na zgłoszenia czekamy do 3 czerwca.

Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie to nowy rodzaj instytucji publicznej. Do zadań Centrum należy m.in. prowadzenie działań zachęcających mieszkańców do aktywności społecznej
i obywatelskiej. W ramach aktualnie tworzonego zespołu wolontariuszy ds. animacji lokalnej realizowane będą następujące działania:

  • Prowadzenie badań społecznych
  • Prowadzenie aktywnych konsultacji społecznych
  • Praca nad programami społecznymi
  • Tworzenie mikro-innowacji społecznych
  • Realizacja projektów społecznych

Osoby, które zdecydują się na współpracę z Centrum Usług Społecznych będą miały szansę na zyskanie różnorodnych korzyści. Będzie to m.in.:

  • możliwość zdobycia nowej wiedzy i umiejętności w zakresie pracy w grupie, komunikacji, prowadzenia badań społecznych, animacji lokalnej, pracy metodą projektu, wiedze o zjawiskach i działaniach społecznych;
  • nowe doświadczenia związane z praktycznym zaangażowaniem się w realne działania społeczne w mieście;
  • nowe kontakty związane ze współpracą z różnymi osobami, instytucjami i organizacjami;

Zapraszamy do przesłania zgłoszenia e-mailem na adres: wolontariat@cus-zyrardow.pl do 3 czerwca 2022 r. Osoby chcące uzyskać więcej informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego z Organizatorem społeczności lokalnej w Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie. Tel. kontaktowy 799 816 788.

Zapraszamy również na spotkanie online z naszym Organizatorem społeczności lokalnej. Podczas spotkania dowiecie się więcej szczegółów o tworzonym zespole. Spotkanie odbędzie 25 maja o godz. 18.00. Chcesz wziąć udział wyślij e-mail na adres: wolontariat@cus-zyrardow.pl. Zwrotnie otrzymasz link do spotkania.

Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie powstało w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach POWER.02.08.00-IP.03-00-001/20, Działanie 2.8 Rozwój Usług Społecznych świadczonych w środowisku lokalnym.